Çocuğunuza İyi Bir Arkadaş Olmayı Öğretmek İçin 5 Tavsiye


81
145 shares, 81 points

Bir ebeveyn olarak, çocuğunuzun kendilerini olumlu etki ve rol modellerle kuşatmasını istemek doğaldır. Fakat çocuklarınız etraflarındakilere iyi etkiler mi? Çocuğunuza iyi bir arkadaş olmak için gerekenlerin becerilerini öğretmek, onları yalnızca sosyal becerilerde değil, yaşamda da getirecektir.

 

 

1. Her şey benlik saygısı ve güven ile başlar. Çocuğunuza, güven ifade edenlerin, duygusal boşlukları doldurmaları için başkalarından onay istemediklerini öğretin. Bu nitelikleri, sıkı çalışmalarını överek ve en iyi özelliklerini göstererek teşvik edebilirsiniz.

 

2. Onlara dürüstlük, sadakat, empati ve güvenilirliğe önem vermeyi öğretin. Bu dersler, Matematik ve İngilizce gibi beceriler kadar önemlidir ve çocuklarınızla konuşmak önemlidir.

3. Başkalarına benzersiz hediyeler ve niteliklerin nasıl tanınacağını gösterin. Çocuğunuzun düşüncesine veya mizah anlayışına değer verirken, diğerlerinde bu benzer niteliklere, hatta onları farklı şekillerde tamamlayan farklı niteliklere değer vermeyi öğreneceklerdir.

 

4. Bir klişe ama zamansız olanı – daima altın kuralı öğretin – başkalarına tedavi edilmek istediğiniz gibi davranma ilkesini. Bu, şefkat, pişmanlık ve empati kavramlarını öğretir. 5. İyi arkadaşların olduğu yerde, eşit derecede kötü olanları vardır. Çocuğunuza acımasız niyetleri, kötü dinleme becerileri veya başkalarını zorbalığa uğrayanları nasıl temizleyebileceklerini gösterin. Çocuğunuza bu davranışa tahammül etmemesini ve arkadaşlarında tanımasını gösterdiniz.

6. Çocuklara arkadaşlıkla ilgili öğretmek için önemli bir beceri, çatışma çözme eşiğidir. Bazen arkadaşlarımızla aynı fikirde olmayabilir veya onlarla sorunsuz bir şekilde başa çıkamayabiliriz. Oluşturabilme ve etkili iletişim becerisi, yaşam boyunca onlara çok yardımcı olacaktır.

7. Popülerlik kavramlarını tartışın ve popüler kalabalığa düşmenin popüler, popüler olmayan veya olmayan kişilerle derin, otantik bağlar oluşturmak kadar değerli olmadığını bilmelerini sağlayın.

8. Önemli katılım kavramını gösterin. Bir arkadaş grubun olsa bile, yeni arkadaşlara dahil olmak aynı derecede önemlidir. Çocuğunuza eski dostları atmamayı ve her zaman yalnız görünen yeni arkadaşlar almayı öğretin.

 

9. Davetiyeleri nasıl kibarca reddetmeyi, kuralları ve sınırları takip etmeyi ve iyi bir sportmenlik göstermeyi gösterin. Bu onlara nezaket, adalet düşünceleri ve yaralı bir kaybeden olmama öğretmek yardımcı olacaktır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

81
145 shares, 81 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaştım Şaştım
0
Şaştım
Bu mu ? Bu mu ?
2
Bu mu ?
Feryat Ediyorum Feryat Ediyorum
1
Feryat Ediyorum
Hassstir Hassstir
1
Hassstir
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Demedi Deme

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir