Tamamen sizi şaşırtabilecek kedilerle ilgili 8 şaşırtıcı gerçek


88
158 shares, 88 points

Kediler, sadece sevimli kabarık değil, hayatınızı yöneten ve sizi hizmetçi olarak gören, aynı zamanda güçlü, akıllı ve oldukça gizemli olabilen inanılmaz yaratıklardır. Bağımsızlar, yetenekli, kendileri için düşünme yeteneğine sahip ve sizi mutlu etmek ya da eğlendirmek için çok az arzusu olan hayvanlar, ama bizi bencilce bir şekilde seviyorlar. Hiç bilmediğiniz kedi gerçekleri hakkında konuşalım.

 

 

1. Sesler
Kediler, ağızlarıyla yaklaşık 100 farklı ses çıkartabilir, bu da sadece 10 yapabilen köpeklerle kıyaslandığında çok etkileyicidir. Bu yeteneği kendi yararları için kullanırlar ve kuş avlarken cıvıl cıvıltılarını taklit eder. Ayrıca miyavlerini, insanların da beslenmesini istediklerinde ağlayan bebeklerin seslerine çok benzetebilirler.

2. Kulaklar
Kediler, kulaklarında hareketleri kontrol eden çok sayıda farklı kaslara sahiptir. 20’den fazla kasla, sesleri ve geldikleri yönü tespit etmelerine yardımcı olan kulaklarıyla çok hassas olabilirler. Yüzeyde olsa da onları çok anlamlı kılıyor.

 

3. Ömrü
Kediler uzun süre yaşar. Yerli bir kedinin ortalaması yaklaşık 15 yıldır, fakat bazı ırklar ortalama 20 yaşındadır ve en yaşlı kedinin kaydı 38 yaşında yaşayan Cream Puff tarafından belirlenmiştir. Bir kedi almaya karar verdiğinizde uzun olduklarını unutmayın.

4. Uyku
Ortalama kediler günde 14 ila 16 saat arası uyurlar. Bu, sadece 8 saat civarında uyanık oldukları anlamına gelir. İnsanların tam tersi budur ve temel olarak hayatlarının% 70’ini uyuyarak geçirdikleri anlamına gelir.

8. Pençeler
Hiç kedinizin terleyip terlemediğini merak ettiniz mi? Cevap evet, ama sadece onların pençeleri ve çoğu durumda strese bağlı. Ancak yaptıkları tüm yalama ve tımar da onlara ısıl düzenlemelerle yardımcı olur ve soğumalarına yardımcı olur.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

88
158 shares, 88 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaştım Şaştım
1
Şaştım
Bu mu ? Bu mu ?
1
Bu mu ?
Feryat Ediyorum Feryat Ediyorum
1
Feryat Ediyorum
Hassstir Hassstir
0
Hassstir
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Demedi Deme

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir